Işidi tutarken PKK ya cakmak

by muhalefeto

Bak fıkıha yada sunnete gore degil. Allah’in kelamina gore : Allah sizi, din hakkında sizinle savaşmayan ve sizi yurtlarınızdan çıkarmayan kimselere iyilik etmekten, onlara adaletli davranmaktan men etmez. Allah, adaleti ayakta tutanları sever.

Dunya uzerinde ABD topraklarinda, ingiliz topraklarinda, italyan ve fransiz topraklarinda bir kisinin burnunu bile din adina kanatamazsin. Sebebi bu ulkeler islamiyeti topraklarinda yasaklamiyor. Halka acık camiler ve serbest kur’an okunabiliyor. Gel gelelim kendi topraklarinda savas halinde yurtlarindan surulen ve dini ayaklar altina alinan kisiler icin istersem kafa keserim, istersem kokorec yaparim. Bu demek degil ki işid hakli. Işid bolge de ABD ordusuna eylem yapsa amenna. Gidiyor sirf dininden ve meshebinden degil diye adam kesiyor. Bunlarin yakalandigi yerde öldürülmeleri gerekiyor.

Bölge de pkk, pyd yada kürt milislerde ayni boku isliyor kanton ayagina insanlari yurtlarindan sürdüler, kirdilar gecirdiler. Ikiside gozumde agir yavsaktir. Bir tarafi gonulden destekleyende adaletli degildir. Benim hukmumde ikisinede cakacaksin. Destekcilerinide yerin dibine sokacaksin.
Gazze de musluman halklar topraklarindan sürüldügü için israil ile savasan herkes şehittir. Savaş haktir. Müdaafadir.

Çanakkale de canlarını veren insanlar topraklarindan sürülmek istenildigi için şehittirler. Müdaafadir.

Osmanli askeri Yemen de, Medine de, Suriye de, suveyşte topraklarini savunduklari icin sehittirler. Mudaafadir.

Turk askeri işid ile mucadele icin siyasi sebeplerden dolayi Suriye topraklarina giriyorsa müdaafa degildir. Olsa, olsa telef olurlar.

Bir musluman ulkesinde musluman halka eziyet var ise hak ve adalet icin yol aciktir. Gel gelelim ayn el arap denilen yer ne kürtlerin ne de işidin… yuzyillardan bu yana bolge halkinin. Yonetenler degismis. Simdi yonetmek isteyenlerin savasi. Halki dusunen yok!

Bir millet kendinde olan şeyleri değistirmedikçe Allah onları değistirmez (Ra’d 11)

Advertisements